Yapı Kredi Yeni Nesil Yazar Kasa – Pos Yazarkasa

Yapı Kredi Yeni Nesil Yazar Kasa – Pos Yazarkasa

Yapı Kredi Yeni Nesil Yazar Kasa – Pos Yazarkasa

yapı kredi yeni nesil yazar kasa

Yeni nesil yazar kasalarla ilgili tebliğ yayınladıktan sonra gelen bilgilere göre Vera Delta markası altında bir çok bankanın hatta uygulamanın aynı platform üzerinde çalışması bekleniyordu. Mt Bilgi Teknolojileri Vera Delta markası ile ilk ürün olarak piyasada yerini Denizbank ile almıştı. Bilindiği üzere yeni nesil yazar kasanın en önemli özelliği bir çok banka uygulamasının aynı cihaz üzerinde çalışmasıydı. Kısa bir süre içinde tüm bankaların dahil olacağı bu sisteme ilişkin duyuruyu Yapıkredi bankası bazı müşterilerine yapmıştır. Buna göre; Yapı kredi bankası yeni nesil yazar kasa yani pos yazar kasa sektöründede yine iddalı çalışma şartları ile sektörde yerini alacaktır.

Özetle; Yeni Nesil Yazar Kasa Tebliği

1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren perakende satış yapan tüm seyyar pos cihazları yerini yeni nesil ödeme kaydedici cihazların yerine bırakmak zorundadır. Genel olarak ev ve işyerlerine servis yapan ve kapıda ödeme alan tüm mükellefler mobil pos kullanmıyor olsa dahi 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren yeni nesil ödeme kaydedici cihaz yani pos yazarkasa kullanmak zorundadırlar.

Mali hafızası dolan yazarkasalar 1 ocak 2014 tarihine kadar kullanılabileceklerdir. 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren mali hafızası dolan yazarkasalar yeni nesil yazarkasa kullanmaları gerekiyor.

31 ocak 2015 tarihinden itibaren tüm yazar kasalar yeni nesil yazar kasa kullanmak zorundadır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s